Když se řekne – Předplacený pohřeb - PR článek

25. 10. 2021, Pohřební služba

Sponzorovaný obsah: Když se řekne – Předplacený pohřeb

Zní to divně, viďte. Jak by si člověk kupoval místenku na vlak, nebo vstupenku do Národního divadla v předprodeji… Ale to je jen první dojem, ten nezvyk, který nahradil něco, co se budovalo a formovalo již před sto lety. Je to prostě jen služba. Služba, která může mít ovšem až osvobozující dopad. Pro všechny zúčastněné! Oč tedy vlastně jde? Pojďme si hlavní rysy představit.

Modelová situace

- Jste sami a nemáte žádné příbuzné
- Máte obavy, že vaši pozůstalí nevystrojí pohřeb dle vašich představ
- Nechcete být nikomu na obtíž, nechcete rodině připravit nepředvídané výdaje
- Máte rádi své jisté

A mohli bychom pokračovat ve výčtu do nekonečna, jeden bod jsem si nechal schválně mimo, mohl by být popsán třeba jako: Nyní jsem v produktivním věku a není problém si vše zaplatit. Nemusí to tak být napořád. Pak je to vlastně možné shrnout do jediného slova, které nemají všichni rádi:     ODPOVĚDNOST.

Vlastně je to odpovědnost nejen vůči sobě, ale i vůči svému bytí/nebytí a soužití s ostatními. U osamocených lidí je totiž druhou možností pouze tzv. Sociální pohřeb. Tato instituce nezkoumá vaše majetkové poměry a neřeší otázku, zdali si pěkný pohřeb můžete, či nemůžete dovolit. Správa spustí řízení, pokud se nikdo nepřihlásí – majetek movitý/nemovitý propadne státu a vás pohřbí na stejné úrovni, jako tělo nešťastníka nalezeného kdesi. To nejjednodušší a nejlevnější. Samozřejmě vaše ostatky skončí bezejmenně a pokud jste nebyli on-line aktivní, nezbude po vás zmínka ani u strejdy Googla. A to si myslím není ideální představa.

Předplacený pohřeb

Služba je postavena na předpokladu, že všichni zemřeme. Je až s podivem, jak je tato predikce pravdivá, jako jedna z mála má 100% úspěšnost. To je jen tak na odlehčení, ale je to pravda. Jednoho dne… A samozřejmě stejně jako náš život, možná je na čase mít „vysněnou“ poslední cestu. Když můžeme mít vysněnou dovolenou, vysněné auto, práci snů, vysněný dům, proč nemůžeme mít jasnou představu o tom, jak bude probíhat náš pohřeb? Není to náhodou tak trochu jasný důkaz o naší pragmatičnosti a již zmíněné     odpovědnosti? A vlastně i chuti, nebýt nikomu na obtíž, postarat se sám o sebe a své věci. Stačí si přečíst následující řádky a možná zjistíte, že je tato služba zajímavá i pro vás.

Jak to tedy funguje?

Vlastně stejně, jako jakákoliv objednávka s platbou předem. Stačí kontaktovat Pohřební ústav ELPIS na tel 602 200 700 a sjednat si schůzku dle místa bydliště. Na schůzku si připravíte svoji představu o posledním rozloučení, se všemi podrobnostmi, na kterých vám záleží. Zvolíte si druh pohřbení, způsob obřadu, rakev, květinové dary, barvy a druhy květin, hudbu, kterou máte rádi, oblečení, jak máme naložit například s urnou, prostě všechno jako při opravdové objednávce pohřbu. Určíte případně i kontakty, kteří se o tomto vašem rozhodnutí mají dozvědět, až to přijde, a to je vlastně všechno. Náš konzultant s vámi vše prodiskutuje, upozorní na nedostatky, nebo navrhne jiné řešení, pokud bude třeba. Poté vám bude vystavena smlouva s účtem a po jeho zaplacení získáte speciální kartu k Předplacenému pohřbu, kterou budete nosit spolu s doklady.

Až se jednoho dne vaše kapitola uzavře a cesta skončí, bude pokračovat do našeho ústavu, kde se o vše postaráme. Záchranné složky nás po ztotožnění vyrozumí, my najdeme vaši objednávku, převezmeme tělo a o vše se postaráme tak, jak jste chtěli a bylo i smluvně domluveno.

Fotogalerie:

Dotazy z poradny

Otázka - Zákon o pohřebnictví

Přeji hezký den, rád bych se dotázal na informaci, zda-li je někde možné nakouknout/stáhnout do zákonu o pohřebnictví vč nějaké novely? Zajímá mne, jaké mám práva ohledně pohřbení nejbližších....

, 04.02.2021
Odpověď

Dobrý den pane Kupka. Vaší problematiku řeší především Nový občanský zákon. Pro oba zákony hledejte na www.zakonyprolidi.cz. Jaroslav Mangl - předseda Asociace

Jaroslav Mangl
Otázka - Dotaz

Zdravim v Oseku nam umrel otec ktery zil s druzkou Bohuslva a tam dceru Ivanu(50let) a po tydnu nam vzdelila ze nas otec umrel ale urnu nam neda ze zil porad v oseku takze do dnes nemame urtni...

, 15.11.2020
Odpověď

Urna se vydává tomu, kdo vypravil pohřeb, dědictví s tím nemá souvislost. Pokud pohřeb zajišťovala družka, tak urna byla vydána jí.

Pavel Kuchynka
Zobrazit celou poradnu

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference