Vzpomínáme - Václav Havel - 1. výročí úmrtí 18.12.2011

18. 12. 2012, Rady pozůstalým

Dnes, 18.12.2012, je to přesně rok od úmrtí Václava Havla, prvního polistopadového prezidenta České Republiky.

Pan Václav Havel se narodil 5.10.1936 a zemřel 18.12.2011. Na jeho počest zavítaly do Prahy snad všechny současné i bývalé špičky světové politiky. Vzpomínáme a přikládáme odkaz na jeho působivé "Moc bezmocných".

Státní pohřeb Václava Havla se uskutečnil v pátek 23.12.2011, den před Štědrým dnem, a byl v duchu prvorepublikové tradice, podobný snad jen pohřbu Tomáše Garrigue Masaryka. Po obřadu následovala kremace:

Ostatky Václava Havla byly vystaveny od středy 21.12. ve Vladislavském sále Pražského hradu. Od pondělka 19.12.2011  bylo možnost zapsat svoji kondolenci do kondolenční knihy na Pražském hradě. Vzpomínkový obřad proběhl dokonce i ve Vatikánu.

Elektronicky kondolovat je STÁLE JEŠTĚ MOŽNO zde.

Na památku Václava Havla došlo k přejmenování ruzyňského letiště, které nyní nese jeho jméno.

18.12. je možno si připomenout jeho jmenování prezidentem republiky (29.12.2012), kdy vše naznačovalo tomu, že má krátké kalhoty. Kdo chce, může vzpomenout povytažení kalhot - více informací zde:

Za vše, co pro ČR Václav Havel udělal - vzpomínáme a děkujeme.

www.pohreb.cz

 

Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference