Úmrtí, smrt

31. 07. 2023

Smrt

Smrt je přirozeným následkem života, bohužel nevratná. Proto je potřeba se ještě za svého života připravit. Například poslední vůlí ke svému pohřbu nebo zajištěním předplaceného pohřbu. Tím sejmete těžké břímě ze svých blízkých, kteří nemusejí potom zajišťovat Váš pohřeb. 

Zjištění úmrtí

Když zemře někdo blízký je to pro jeho rodinu a přátele většinou šok. Přesto se někdo musí postarat o nutné kroky. Pozor na doporučení pohřební služby od lékařů, koronerů a zdravotnického personálu. Pohřební službu si vyberte sami na www.pohreb.cz .

Při úmrtí doma:

Je nutné zavolat lékaře, který zemřelého prohlédne a vystaví list o prohlídce zemřelé osoby (to není úmrtní list). Po odchodu lékaře zavolejte pohřební službu. Vybrat vhodnou nejbližší můžete v našem přehledu pohřebních služeb.

Smrt následkem nehody:

Pokud zemřel Vám blízký následkem nehody a není viníkem takové nehody, s největší pravděpodobností máte nárok na odškodnění. 

Při úmrtí v nemocnici, či jiném zdravotnickém zařízení:

List o prohlídce zemřelé osoby vystaví místní lékař a zemřelého obvykle převezou na patologii (pokud je nařízena pitva), případně zavolají pohřební službu (dle zákona) a informují rodinné příslušníky. Osobní věci zemřelého si musí vyzvednout někdo z  příbuzných zesnulého. Převoz mrtvého a vyzvednutí nutných dokumentů většinou vyřizuje pohřební služba. Často se stává, že zemřelého vyzvedne pohřební služba, kterou zavolal někdo jiný, než Vy, například při úmrtí na ulici. Doporučujeme si vybrat jinou pohřební službu, než u které je zemřelá osoba uložena. Můžete si vždy svobodně vybrat, ten kdo doporučuje POHŘEBNÍ SLUŽBU, může být placen pohřební službou, může se jednat o takzvané "ŠMEJDY". Pohřební službu kterou jste si vybrali prověřte alespoň na internetu - recenze, kvalita webových stránek, jednání do telefonu, možnost placení kartou nebo převodem, atd.

 

Další krok >>

 

Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference