Úmrtí, smrt

04. 04. 2013

Smrt

Smrt je přirozeným následkem života, bohužel nevratná.

Zjištění úmrtí

Když zemře někdo blízký je to pro jeho rodinu a přátele většinou těžká rána. Přesto se někdo musí postarat o nutné kroky.

Při úmrtí doma:

Je nutné zavolat lékaře, který zemřelého prohlédne a vystaví list o prohlídce mrtvého (tzv.ohledací list). Po odchodu lékaře zavolejte pohřební službu. Vybrat vhodnou nejbližší můžete v našem přehledu pohřebních služeb.

Smrt následkem nehody:

Pokud zemřel Vám blízký následkem nehody a není viníkem takové nehody, s největší pravděpodobností máte nárok na odškodnění. 

Při úmrtí v nemocnici, či jiném zdravotnickém zařízení:

Ohledací list vystaví místní lékař a zemřelého obvykle převezou na patologii (pokud je nařízena pitva), případně zavolají pohřební službu (dle zákona) a informují rodinné příslušníky. Osobní věci zemřelého si musí vyzvednout někdo z  příbuzných zesnulého. Převoz mrtvého a vyzvednutí nutných dokumentů většinou vyřizuje pohřební služba. Často se stává, že zemřelého vyzvedne pohřební služba, kterou zavolal někdo jiný, než Vy, například při úmrtí na ulici. Můžete si vždy vybrat, zda pohřeb vypravíte u pohřební služby, u které se momentálně Váš zesnulý příbuzný nachází, nebo zda  objednáte smuteční obřad u jiné pohřební služby - viz další krok.

 

Další krok >>

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference