Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Poradna Správa hrobů nájem hrobového místa

nájem hrobového místa

Dobrý den, zemřela mi matka, chtěl bych její urnu uložit do hrobu, kde odpočívá i její babička. Nájemní smlouva na hrobové místo je ale uzavřena na osobu, která, jak jsem zjistil, zemřela. Od roku 2026 by se mělo prodlužovat placení nájemného a služeb za toto hrobové místo. Mohu se já, jakoby "osoba zvenčí", přihlásit, že bych pokračoval v nájemní smlouvě? Děkuji Zafar
, 12.05.2026
12.05.2026
Dobrý den pane Zafar.
Samozřejmě. Obraťte se na hřbitovní správu a požádejte o přepis nájemní smlouvy. Ještě před tím by bylo vhodné obrátit se na notáře, který řešil dědictví původního nájemce hrobu a domluvit se s ním, případně s určeným dědicem hrobu.

Nejnovější v poradně

Oprava okynka-zateka

Dobry den,chtela bych se zeptat,kam se obratit na opravu okynka na hrobe,kam zateka a vse uvnizr se nici.Dekuji za odpoved s pozdravem Dokoupilova

Pardubice, 16.05.2026

Nezaplacený poplatek z hrobu

Chtěla bych se zeptat když se zapomene zaplatit poplatek z hrobu jestli je možné aby někdo z rodiny bez oznámení se dal zapsat jako spravovatel hrobu.

Nymburk, 16.05.2026

Propadlá cesta mezi hroby

Dobrý den,propadá se cestička mezi hroby a je pod obrubníkem vidět do hrobu.Navezla jsem již několik kbelíků zeminy a po dešti se zemina spláchne a problém se opakuje.Správce hřbitova mě přesvědčuje,že to není jejich problém a musím to řešit sama.Děkuji za…

, 23.04.2026

Další otázky a odpovědi v sekci

Máte také dotaz?

Než požádáte o radu, prosím přečtěte si odpovědi v naší poradně, podívejte se na odborné články, prohlédněte si například výčet pohřebních služeb, či kamenictví. Pokud jste odpověď nenašli, budeme se těšit na Vaše otázky.

Požádat o radu

Nahoru