Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Poradna Pracovní volno ráda bych ze zeptala, zda mám nárok na placené volno,

ráda bych ze zeptala, zda mám nárok na placené volno,

Dobrý den, ráda bych ze zeptala, zda mám nárok na placené volno, když zemřel můj nevlastní otec, který mě od mých 3let vychovával. Děkuji Tichá
Praha 1, 06.06.2007
Julius Mlčoch, 07.06.2007
Bohužel, nařízení vlády č. 590/2006 Sb. uvádí jen pojem rodič. Takže nárok na placené volno nemáte. Jiná situace by byla, kdyby Váš nevlastní otec s Vámi bydlel v domácnosti. Pak by se na tento případ vztahovalo ustanovení části 7 odst.c) citovaného nařízení vlády a nárok na placené volno by Vám vznikl.

Na otázku odpovídá

Julius Mlčoch

Julius Mlčoch

Ředitel Pohřebního ústavu hl. m. Prahy od července 1993.

Pracuje v pohřebnictví od září roku 1992.

Ve Sdružení pohřebnictví pracoval v předsednictvu od roku 1997 a od roku 1998  do roku 2008 byl předsedou Sdružení.

V současné době (říjen 2012) je předsedou komise pro pohřebnictví při Sdružení pohřebnictví v ČR.

Máte dotaz? Zeptejte se nás.

Nejnovější v poradně

pracovní volno na pohřeb

dobrý den , chci se zeptat jestli mám nárok na placené pracovní volno na pohřeb synovce . Děkuji Bubelová B.

Bruntál, 22.05.2026

Pracovní volno

Dobrý den, zemřela manželka mého otce. Mám nárok na celý denbplacený den? DEKUJI

Pardubice, 12.04.2026

Pracovní volno při pružné pracovní době

Dobrý den, zemřela mi tchyně, společně s manželem jsem zařizovala pohřeb. Mám nastavenou pružnou pracovní dobu. Mám nárok na náhradu celých 8 hodin? Děkuji za odpověď Jana

Strakonice, 10.04.2026

Další otázky a odpovědi v sekci

Máte také dotaz?

Než požádáte o radu, prosím přečtěte si odpovědi v naší poradně, podívejte se na odborné články, prohlédněte si například výčet pohřebních služeb, či kamenictví. Pokud jste odpověď nenašli, budeme se těšit na Vaše otázky.

Požádat o radu

Nahoru