Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Poradna Etika a kondolence vyvěšování černé vlajky

vyvěšování černé vlajky

je či není vhodné vyvěšování černé vlajky spolu s obecní vlajkou na budově obecního úřadu (radnice),když zemře občan dané obce.Obec s 270 obyvateli.
Přerov, 30.01.2020
Dobrý den. Nemyslím, že se obecní vlajka nemůže vyvěsit. Zde bude

asi vhodné obecní vlajku spustit na půl žerdi. Jaroslav Mangl -

předseda Asociace

Na otázku odpovídá

Jaroslav Mangl

Jaroslav Mangl

předseda Asociace pohřebních služeb v ČR

Máte dotaz? Zeptejte se nás.

Nejnovější v poradně

Dress code - modrý oblek a doplňky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je možné vzít si modrý oblek (velmi tmavý) na pohřeb jakožto blízký rodinný příslušník (který i ponese rakev) zesnulé nebo je nutný černý? Tmavé sluneční brýle (mimo obřadní síň) jsou přípustné nebo spíše nevhodné? A…

, 23.04.2026

Kondolence v rodině

Dobrý den, manželovi zemřel dědeček, při prvním osobním setkání s tchýní (dcera zesnulého) jí vyjádřím soustrast, mám i tchánovi? Před pohřbem, když se setkám s manželkou a synem zesnulého, vyjádřím soustrast i jim. Ale jak je to s dalšími pozůstalými?…

, 02.04.2026

dotaz

dobrý den.. ráda bych se zeptala zda se kondoluje exmanželce zesnulého ... děkuji

Mělník, 12.02.2026

Další otázky a odpovědi v sekci

Máte také dotaz?

Než požádáte o radu, prosím přečtěte si odpovědi v naší poradně, podívejte se na odborné články, prohlédněte si například výčet pohřebních služeb, či kamenictví. Pokud jste odpověď nenašli, budeme se těšit na Vaše otázky.

Požádat o radu

Nahoru