Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Poradna Etika a kondolence Upřímná soustrast

Upřímná soustrast

Dobrý den, chci se zeptat. Umřel mi otec a na pohřeb jde i jeho bratr. Kdo komu podává první ruku a říká upřímnou soustrast
Teplice, 15.12.2024
Dobrý den,
jako rodina se sejdete určitě ještě před obřadem a popláčete si společně. Vyjádření soustrasti je projevem úcty ostatních návštěvníků pohřbu, kteří kondolují rodině. Ta sedí v první řadě a každý z vás bude mít určitě více co říct, než "upřímnou soustrast..." Opatrujte se.

Nejnovější v poradně

Dress code - modrý oblek a doplňky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je možné vzít si modrý oblek (velmi tmavý) na pohřeb jakožto blízký rodinný příslušník (který i ponese rakev) zesnulé nebo je nutný černý? Tmavé sluneční brýle (mimo obřadní síň) jsou přípustné nebo spíše nevhodné? A…

, 23.04.2026

Kondolence v rodině

Dobrý den, manželovi zemřel dědeček, při prvním osobním setkání s tchýní (dcera zesnulého) jí vyjádřím soustrast, mám i tchánovi? Před pohřbem, když se setkám s manželkou a synem zesnulého, vyjádřím soustrast i jim. Ale jak je to s dalšími pozůstalými?…

, 02.04.2026

dotaz

dobrý den.. ráda bych se zeptala zda se kondoluje exmanželce zesnulého ... děkuji

Mělník, 12.02.2026

Další otázky a odpovědi v sekci

Máte také dotaz?

Než požádáte o radu, prosím přečtěte si odpovědi v naší poradně, podívejte se na odborné články, prohlédněte si například výčet pohřebních služeb, či kamenictví. Pokud jste odpověď nenašli, budeme se těšit na Vaše otázky.

Požádat o radu

Nahoru