Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Poradna Etika a kondolence Kondolence

Kondolence

Dobrý den chtěl jsem se zeptat zemřela mi maminka a lidé z baráku nám posílají kondolence jakým způsobem jim za to poděkovat
Benešov, 27.04.2023
Dobrý den. V tomto případě nejlépe osobně. Zazvonit u dveří a

poděkovat, nebo je moné také osobní zatelefonování. U případů

vyjádřené kondolence dopisem, stejným způsobem poděkovat. Jaroslav

Mangl-předseda Asociace

Na otázku odpovídá

Jaroslav Mangl

Jaroslav Mangl

předseda Asociace pohřebních služeb v ČR

Máte dotaz? Zeptejte se nás.

Nejnovější v poradně

Dress code - modrý oblek a doplňky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je možné vzít si modrý oblek (velmi tmavý) na pohřeb jakožto blízký rodinný příslušník (který i ponese rakev) zesnulé nebo je nutný černý? Tmavé sluneční brýle (mimo obřadní síň) jsou přípustné nebo spíše nevhodné? A…

, 23.04.2026

Kondolence v rodině

Dobrý den, manželovi zemřel dědeček, při prvním osobním setkání s tchýní (dcera zesnulého) jí vyjádřím soustrast, mám i tchánovi? Před pohřbem, když se setkám s manželkou a synem zesnulého, vyjádřím soustrast i jim. Ale jak je to s dalšími pozůstalými?…

, 02.04.2026

dotaz

dobrý den.. ráda bych se zeptala zda se kondoluje exmanželce zesnulého ... děkuji

Mělník, 12.02.2026

Další otázky a odpovědi v sekci

Máte také dotaz?

Než požádáte o radu, prosím přečtěte si odpovědi v naší poradně, podívejte se na odborné články, prohlédněte si například výčet pohřebních služeb, či kamenictví. Pokud jste odpověď nenašli, budeme se těšit na Vaše otázky.

Požádat o radu

Nahoru