Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Poradna Etika a kondolence Chtěla bych se prosím zeptat jak by mělo probíhat uložení

Chtěla bych se prosím zeptat jak by mělo probíhat uložení

Dobrý den chtěla bych se prosím zeptat jak by mělo probíhat uložení uren obou rodičů-jen v rodinném kruhu (řeč, hudba atd.) rozloučení nebylo. Maminka umřela v listopadu a tatínek před týdnem, já si s tím nevím rady. Copak by měl obsahovat ten proslov? Moc děkuji za radu.
Domažlice, 05.06.2007
Julius Mlčoch, 07.06.2007
Nevytvářejte si prosím problém s nějakým předpisem pro ukládání urny. Nic takového ani není. Jistě máte svou představu o tom jak vlastní akt uložení uren se zpopelněnými ostatky Vašich rodičů má proběhnout. Já nevím, zda budete dělat rozloučení přímo u místa uložení uren, nebo bude před tím rozloučení v nějaké obřadní síni a podobně. Pokud jde o hudbu, opět nevím, zda má správa pohřebiště nebo pohřební služba, která bude uložení zajišťovat možnost hudbu zajistit. Pokud jde o proslov, tak Vám jistě zajistí účast řečníka a ten s Vámi proslov připraví a přednese. Jsem přesvědčen, že ve spolupráci s pohřební službou proběhne uložení uren k Vaší spokojenosti.

Na otázku odpovídá

Julius Mlčoch

Julius Mlčoch

Ředitel Pohřebního ústavu hl. m. Prahy od července 1993.

Pracuje v pohřebnictví od září roku 1992.

Ve Sdružení pohřebnictví pracoval v předsednictvu od roku 1997 a od roku 1998  do roku 2008 byl předsedou Sdružení.

V současné době (říjen 2012) je předsedou komise pro pohřebnictví při Sdružení pohřebnictví v ČR.

Máte dotaz? Zeptejte se nás.

Nejnovější v poradně

Dress code - modrý oblek a doplňky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je možné vzít si modrý oblek (velmi tmavý) na pohřeb jakožto blízký rodinný příslušník (který i ponese rakev) zesnulé nebo je nutný černý? Tmavé sluneční brýle (mimo obřadní síň) jsou přípustné nebo spíše nevhodné? A…

, 23.04.2026

Kondolence v rodině

Dobrý den, manželovi zemřel dědeček, při prvním osobním setkání s tchýní (dcera zesnulého) jí vyjádřím soustrast, mám i tchánovi? Před pohřbem, když se setkám s manželkou a synem zesnulého, vyjádřím soustrast i jim. Ale jak je to s dalšími pozůstalými?…

, 02.04.2026

dotaz

dobrý den.. ráda bych se zeptala zda se kondoluje exmanželce zesnulého ... děkuji

Mělník, 12.02.2026

Další otázky a odpovědi v sekci

Máte také dotaz?

Než požádáte o radu, prosím přečtěte si odpovědi v naší poradně, podívejte se na odborné články, prohlédněte si například výčet pohřebních služeb, či kamenictví. Pokud jste odpověď nenašli, budeme se těšit na Vaše otázky.

Požádat o radu

Nahoru