Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Poradna Dědictví Žiji s rodiči v RD,chtějí mi darovat idealní polovinu

Žiji s rodiči v RD,chtějí mi darovat idealní polovinu

Žiji s rodiči v RD,chtějí mi darovat idealní polovinu domu,jak to bude v případě dědictví.Do domu s manželem investujem.Jeden bratr žije a po druhém zemřelém bratrovi je manželka a nezletilý syn.Jde se s nimi vyrovnat dohodou nebo musí nezletilý dostat přesnou část dědictví?Jak to bude s darovanou polovinou?
, 29.02.2008
12.03.2008
V případě dědictví bude cena této Vám darované poloviny domu započtena na Váš dědický podíl. Pokud však budete dále do domu (a tedy i do poloviny, která bude stále patřit rodičům) investovat, lze tuto investici v dědickém řízení uplatnit jako pohledávku vůči rodičům, pokud ji prokážete a pokud Vám tyto investované peníze nevrátí v penězích. Co se týče nezletilého vnuka, tak ten vstupuje do práv svého otce a náleží mu jeho dědický podíl, který by připadl jeho otci. Žádnou dohodu o vyrovnání se se zbylými dědici uzavřít nelze.

Nejnovější v poradně

Odhadce

Muzu si vybrat odhadce nemovitosti po umrti manzela nez mi byl nabidnut notatem

Břeclav, 29.05.2026

závěť

Dobrý den,zemřela nám tchýně a zanechala závěť ,švagr zdědí byt v hodnotě několika milionů a můj manžel zůstatek na účtu,ale na účtu zbyl dluh,tak nás zajímá jestli máme na něco nárok.Děkuji za odpověď

Děčín, 28.05.2026

Hrobové zařízení - odstranění

Dobrý den, děkuji za vaši odpověď. Ještě mě k tomu napadly doplňující dotazy: Co dělat v případě, že druhá strana výzvu neuposlechne a své zařízení si z mého hrobu neodstraní? Mohu se pak obrátit na správu hřbitova? Je tato situace nějak ošetřena…

, 27.05.2026

Další otázky a odpovědi v sekci

Máte také dotaz?

Než požádáte o radu, prosím přečtěte si odpovědi v naší poradně, podívejte se na odborné články, prohlédněte si například výčet pohřebních služeb, či kamenictví. Pokud jste odpověď nenašli, budeme se těšit na Vaše otázky.

Požádat o radu

Nahoru