Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Poradna Dědictví otevřít pozůstalostní řízení

otevřít pozůstalostní řízení

jak mám postupovat když chci otevřít pozůstalostní řízení
, 03.01.2012
07.02.2012
Pokud se jedná o prvotní projednání dědictví, nemusíte dělat nic, bude vás kontaktovat notář pověřený projednáním dědictví. Pokud by se mělo jednat o dodatečné projednání dědictví ohledně nově najevo vyšlého majetku zůstavitele, pak je vhodné podat návrh okresnímu soudu podle posledního bydliště zůstavitele

Nejnovější v poradně

Odhadce

Muzu si vybrat odhadce nemovitosti po umrti manzela nez mi byl nabidnut notatem

Břeclav, 29.05.2026

závěť

Dobrý den,zemřela nám tchýně a zanechala závěť ,švagr zdědí byt v hodnotě několika milionů a můj manžel zůstatek na účtu,ale na účtu zbyl dluh,tak nás zajímá jestli máme na něco nárok.Děkuji za odpověď

Děčín, 28.05.2026

Hrobové zařízení - odstranění

Dobrý den, děkuji za vaši odpověď. Ještě mě k tomu napadly doplňující dotazy: Co dělat v případě, že druhá strana výzvu neuposlechne a své zařízení si z mého hrobu neodstraní? Mohu se pak obrátit na správu hřbitova? Je tato situace nějak ošetřena…

, 27.05.2026

Další otázky a odpovědi v sekci

Máte také dotaz?

Než požádáte o radu, prosím přečtěte si odpovědi v naší poradně, podívejte se na odborné články, prohlédněte si například výčet pohřebních služeb, či kamenictví. Pokud jste odpověď nenašli, budeme se těšit na Vaše otázky.

Požádat o radu

Nahoru