Nacházíte se zde: Úvod Poradna Dědictví odebrané dědictví

odebrané dědictví

Dobrý den. Před pár lety zemřel můj děda v 90ti letech.Moje teta v jeho posledních dnech života si nechala od něj podepsat různé listiny a veškerý majetek(nemovitosti) přepsala na sebe a svou dceru a jeho peníze převedla na svůj účet. Několik týdnů po pohřbu jsem se ptal na okr.soudě kdy bude dědické řízení a sdělily mi, že děda zemřel bez majetku a řízení se tedy neuskutečnilo. Dá se proti tomuto nějak bránit a jaká je promlčecí lhůta. Vím, že děda byl šetrný a spořivý člověk a měl dosti velkou částku peněz na účtech a jednopatrový dům se zahradou a nikdy by své potomky nevydědil.Děkuji za odpověď.

, 07.03.2012

Za svého života může zůstavitel činit se svým majetkem jakékoliv dispozice. Bylo-li dědické řízení zastaveno pro nemajetnost, znamená to, že v okamžiku smrti již váš dědeček nevlastnil žádný významnější majetek. Bránit se proti tomu již nelze.

Nejnovější v poradně

Vyplaceni dedictvi

Dobry den, zemrel mi otec, zustaly jsme 2 dcery. Probehlo i dedicke rizeni. Financni castku mame se sestrou vyrovnanou. Zustalo auto na prodej. To jsem prijala ja, ze to prodam a odpovidajici castku sestre vyplatim. Auto bylo bourane, musela jsem ho dat…

Hradec Králové, 23.01.2025

dědictví úmrtí

dobrý den, zemřel mi otec s kterým jsem se dlouhá léta nestýkala. nemocnice kde zemřel vypravila sociální pohřeb. Spojila jsem se pro jistotu ihned s MÚ (městský úřad zařídil pohřeb...), který se mě tázal, zda požaduji urnu. Prý v případě, když požaduji…

České Budějovice, 14.01.2025

Dědictví po mém synovci

Kdy mohu odmítnout aby po mne dědil synovec

Praha 4, 10.01.2025

Další otázky a odpovědi v sekci

Máte také dotaz?

Než požádáte o radu, prosím přečtěte si odpovědi v naší poradně, podívejte se na odborné články, prohlédněte si například výčet pohřebních služeb, či kamenictví. Pokud jste odpověď nenašli, budeme se těšit na Vaše otázky.

Požádat o radu

Nahoru