Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Poradna Dědictví Mám dotaz, potřebovala bych vědět jaké postavení při

Mám dotaz, potřebovala bych vědět jaké postavení při

Dobrý den mám dotaz, potřebovala bych vědět jaké postavení při dědění má osvojené dítě? děkuji moc za odpověď
Praha 1, 22.05.2007
15.06.2007
Vážená Veroniko, osvojené dítě má při dědění stejné postavení jako dítě vlastní, tzn. že dědí v první dědické skupině spolu se všemi ostatními dětmi a manželem zůstavitele, a to všichni rovným dílem.

Nejnovější v poradně

Odhadce

Muzu si vybrat odhadce nemovitosti po umrti manzela nez mi byl nabidnut notatem

Břeclav, 29.05.2026

závěť

Dobrý den,zemřela nám tchýně a zanechala závěť ,švagr zdědí byt v hodnotě několika milionů a můj manžel zůstatek na účtu,ale na účtu zbyl dluh,tak nás zajímá jestli máme na něco nárok.Děkuji za odpověď

Děčín, 28.05.2026

Hrobové zařízení - odstranění

Dobrý den, děkuji za vaši odpověď. Ještě mě k tomu napadly doplňující dotazy: Co dělat v případě, že druhá strana výzvu neuposlechne a své zařízení si z mého hrobu neodstraní? Mohu se pak obrátit na správu hřbitova? Je tato situace nějak ošetřena…

, 27.05.2026

Další otázky a odpovědi v sekci

Máte také dotaz?

Než požádáte o radu, prosím přečtěte si odpovědi v naší poradně, podívejte se na odborné články, prohlédněte si například výčet pohřebních služeb, či kamenictví. Pokud jste odpověď nenašli, budeme se těšit na Vaše otázky.

Požádat o radu

Nahoru