Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Poradna Dědictví Je nás v dědickém 7 lidi po strýci družka a sourozenci(

Je nás v dědickém 7 lidi po strýci družka a sourozenci(

Je nás v dědickém 7 lidi po strýci družka a sourozenci( děti neměl)jak je to s dohodami když 6 sourozenců souhlasí s převedením strýcova bytu na nejmladší sestru a družka ne.(družka má i svůj vlastní byt a strýcův byt kde měl pořád trvali pobyt tak pronajímali) V nahlédnutí do spisu jsem nechtěla její vyjádřeni o majetku po strýci komentovat můžu teď u notářky napadnout její výpověď když jsem zjistila, že má svůj byt kde se strýcem žila zrekonstruovaný a uvedla, že tam byl starý nábytek 30 let. A do dědického požadovat i zisk z pronájmu bytu po zemřelém? A musíme k notářce už přijít dohodnutí, protože se asi s družkou nedohodnem. A je od toho notářka aby náš spor řešila?
Ostrava-město, 26.05.2007
15.06.2007
Vážená paní Andryšková, dohodu o vypořádání dědictví musí spolu uzavřít všichni dědici. Pokud družka nechce, není to možné. Nevím o co jde družce, jestli přímo o ten byt, nebo o peníze... Jestli pouze o peníze, můžete se s ní dohodnout, že jí její dědický podíl vyplatíte v penězích a byt dostane nejmladší sestra. Peníze z pronájmu bytu po strýci by měli být sepsány jako majetek náležející do dědictví. Komentovat u notářky můžete cokoliv, záleží na notářce, jak to posoudí. Každopádně notářka tento Váš spor řešit nebude a pokud se nedohodnete, potvrdí nabytí dědictví podle podílů vám všem, jejichž dědické právo bylo prokázáno. Co kdo skutečně zdědí je na vaší další dohodě, příp. rozhodnutí soudu po podání žaloby, ne již však v dědickém řízení.

Nejnovější v poradně

Odhadce

Muzu si vybrat odhadce nemovitosti po umrti manzela nez mi byl nabidnut notatem

Břeclav, 29.05.2026

závěť

Dobrý den,zemřela nám tchýně a zanechala závěť ,švagr zdědí byt v hodnotě několika milionů a můj manžel zůstatek na účtu,ale na účtu zbyl dluh,tak nás zajímá jestli máme na něco nárok.Děkuji za odpověď

Děčín, 28.05.2026

Hrobové zařízení - odstranění

Dobrý den, děkuji za vaši odpověď. Ještě mě k tomu napadly doplňující dotazy: Co dělat v případě, že druhá strana výzvu neuposlechne a své zařízení si z mého hrobu neodstraní? Mohu se pak obrátit na správu hřbitova? Je tato situace nějak ošetřena…

, 27.05.2026

Další otázky a odpovědi v sekci

Máte také dotaz?

Než požádáte o radu, prosím přečtěte si odpovědi v naší poradně, podívejte se na odborné články, prohlédněte si například výčet pohřebních služeb, či kamenictví. Pokud jste odpověď nenašli, budeme se těšit na Vaše otázky.

Požádat o radu

Nahoru