Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Poradna Dědictví Dva sourozenci dědí polnosti po otci

Dva sourozenci dědí polnosti po otci

Jak dědí dva sourozenci, případně pak jejich děti.
Benešov, 01.04.2025
Dobrý den,

při úmrtí otce bez závěti obvykle dědí oba sourozenci rovným dílem – každý polovinu polností. Pokud pak jeden sourozenec zemře, jeho podíl (tedy polovina z jeho poloviny, podle počtu dědiců) přechází na jeho děti (ať už podle zákona nebo závěti). Formálně tedy každý sourozenec dostane 1/2 a v další generaci zdědí potomci zesnulého sourozence odpovídající část.

S pozdravem.

Nejnovější v poradně

Odhadce

Muzu si vybrat odhadce nemovitosti po umrti manzela nez mi byl nabidnut notatem

Břeclav, 29.05.2026

závěť

Dobrý den,zemřela nám tchýně a zanechala závěť ,švagr zdědí byt v hodnotě několika milionů a můj manžel zůstatek na účtu,ale na účtu zbyl dluh,tak nás zajímá jestli máme na něco nárok.Děkuji za odpověď

Děčín, 28.05.2026

Hrobové zařízení - odstranění

Dobrý den, děkuji za vaši odpověď. Ještě mě k tomu napadly doplňující dotazy: Co dělat v případě, že druhá strana výzvu neuposlechne a své zařízení si z mého hrobu neodstraní? Mohu se pak obrátit na správu hřbitova? Je tato situace nějak ošetřena…

, 27.05.2026

Další otázky a odpovědi v sekci

Máte také dotaz?

Než požádáte o radu, prosím přečtěte si odpovědi v naší poradně, podívejte se na odborné články, prohlédněte si například výčet pohřebních služeb, či kamenictví. Pokud jste odpověď nenašli, budeme se těšit na Vaše otázky.

Požádat o radu

Nahoru