Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Poradna Dědictví Dozvěděla jsem se o smrti otce, se kterým jsem se pro

Dozvěděla jsem se o smrti otce, se kterým jsem se pro

Dozvěděla jsem se o smrti otce, se kterým jsem se pro jeho nezájem 20 let nestýkala. Vedu normální, řádný život a jsem jeho jediným potomkem. Otcova druhá žena zapříčinila naše odcizení, bojím se tedy, že mě vynechá z dědicského řízení. Prosím o radu, jak mám postupovat.
Chomutov, 23.05.2007
15.06.2007
Vážená paní Peterová, otcova druhá žena Vás z žádného dědického řízení vynechat nemůže. Notář má z úřední povinnosti zjistit okruh dědiců, což by ve Vašem případě nemělo být nic složitého. Každopádně se můžete příslušnému notáři sama přihlásit, tím nic nezkazíte. Notář by s Vámi následně měl v rámci dědického řízení jednat. Pokud by Vás otec v závěti (pokud ji sepsal) vydědil, můžete takovéto vydědění napadnout u soudu.

Nejnovější v poradně

Odhadce

Muzu si vybrat odhadce nemovitosti po umrti manzela nez mi byl nabidnut notatem

Břeclav, 29.05.2026

závěť

Dobrý den,zemřela nám tchýně a zanechala závěť ,švagr zdědí byt v hodnotě několika milionů a můj manžel zůstatek na účtu,ale na účtu zbyl dluh,tak nás zajímá jestli máme na něco nárok.Děkuji za odpověď

Děčín, 28.05.2026

Hrobové zařízení - odstranění

Dobrý den, děkuji za vaši odpověď. Ještě mě k tomu napadly doplňující dotazy: Co dělat v případě, že druhá strana výzvu neuposlechne a své zařízení si z mého hrobu neodstraní? Mohu se pak obrátit na správu hřbitova? Je tato situace nějak ošetřena…

, 27.05.2026

Další otázky a odpovědi v sekci

Máte také dotaz?

Než požádáte o radu, prosím přečtěte si odpovědi v naší poradně, podívejte se na odborné články, prohlédněte si například výčet pohřebních služeb, či kamenictví. Pokud jste odpověď nenašli, budeme se těšit na Vaše otázky.

Požádat o radu

Nahoru