Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Poradna Dědictví Dědictví

Dědictví

Dobrý den. V loňském roce zemřela moje matka. Zůstala jsem já a můj otec. Bratr zemřel v roce 2004. Zůstali po něm tři děti ( dvě žijí). U soudu se oba zřekli dědictví , protože měl bratr dluhy. Dědictví převzali moji rodiče a vyplatili i dluhy. Po úmrtí matky jsem se dozvěděla, že i když se vzdali dědictví po svém otci, zejména kvůli dluhům, mají prý nárok na dědictví po své babičce, po které je v dědickém řízení dům. Domnívala jsem se s otcem, že tím, že se jednou u soudu vzdali dědictví, nemohou již v budoucnu dědit po své babičce, když jejich otec zemřel dávno před ní. Můžete mi prosím vysvětlit , jak to tedy je s dědictvím. Děkuji. Mgr. Jolana Hlávková

Znojmo, 02.05.2024
06.06.2024

Dobrý den paní Hlávková, k vašemu dotazu si dovolím doporučit kancelář notář Davida Borského https://www.notarpraha.cz/


Jaroslav Mangl - předseda Asociace

Nejnovější v poradně

Odhadce

Muzu si vybrat odhadce nemovitosti po umrti manzela nez mi byl nabidnut notatem

Břeclav, 29.05.2026

závěť

Dobrý den,zemřela nám tchýně a zanechala závěť ,švagr zdědí byt v hodnotě několika milionů a můj manžel zůstatek na účtu,ale na účtu zbyl dluh,tak nás zajímá jestli máme na něco nárok.Děkuji za odpověď

Děčín, 28.05.2026

Hrobové zařízení - odstranění

Dobrý den, děkuji za vaši odpověď. Ještě mě k tomu napadly doplňující dotazy: Co dělat v případě, že druhá strana výzvu neuposlechne a své zařízení si z mého hrobu neodstraní? Mohu se pak obrátit na správu hřbitova? Je tato situace nějak ošetřena…

, 27.05.2026

Další otázky a odpovědi v sekci

Máte také dotaz?

Než požádáte o radu, prosím přečtěte si odpovědi v naší poradně, podívejte se na odborné články, prohlédněte si například výčet pohřebních služeb, či kamenictví. Pokud jste odpověď nenašli, budeme se těšit na Vaše otázky.

Požádat o radu

Nahoru