Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Poradna Dědictví dědění

dědění

Dobrý den, žiji s manželem v jeho domě, který dostal darem od své matky ještě předtím, než jsme se vzali. On má z 1. manželství 2 děti. Kdo bude dědit dům po smrti manžela? Domnívám se, že pouze jeho děti, ale on tvrdí, že 1/2 domu zdědím já. Je to pravda?
Frýdek-Místek, 01.11.2020
Dědit budete rovným dílem Vy a všechny jeho děti. Pokud jsou v dotaze uvedené 2 děti jeho jediné, tak každý z vás bude dědit 1/3. Pokud máte i společné děti, tak se to podělí i mezi ně.

Nejnovější v poradně

Odhadce

Muzu si vybrat odhadce nemovitosti po umrti manzela nez mi byl nabidnut notatem

Břeclav, 29.05.2026

závěť

Dobrý den,zemřela nám tchýně a zanechala závěť ,švagr zdědí byt v hodnotě několika milionů a můj manžel zůstatek na účtu,ale na účtu zbyl dluh,tak nás zajímá jestli máme na něco nárok.Děkuji za odpověď

Děčín, 28.05.2026

Hrobové zařízení - odstranění

Dobrý den, děkuji za vaši odpověď. Ještě mě k tomu napadly doplňující dotazy: Co dělat v případě, že druhá strana výzvu neuposlechne a své zařízení si z mého hrobu neodstraní? Mohu se pak obrátit na správu hřbitova? Je tato situace nějak ošetřena…

, 27.05.2026

Další otázky a odpovědi v sekci

Máte také dotaz?

Než požádáte o radu, prosím přečtěte si odpovědi v naší poradně, podívejte se na odborné články, prohlédněte si například výčet pohřebních služeb, či kamenictví. Pokud jste odpověď nenašli, budeme se těšit na Vaše otázky.

Požádat o radu

Nahoru